Piece wolnostojące (kozy) to hit nowoczesnych aranżacji wnętrz. Są praktyczne, wydajne i łatwe w montażu. To alternatywa dla tradycyjnych kominków. Dzięki temu, że nie potrzebują dodatkowej obudowy, doskonale sprawdzą się nawet w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Faktem jest że, popularność takich kominków dotarła do nas ze Skandynawii, gdzie cieszą się uznaniem od wielu lat. Mianowicie wolnostojące piece kominkowe, nazywane u nas ‘kozami’, to nic innego, jak szczelnie zamknięte paleniska.
Piece wolnostojące typu koza
Piece wolnostojące można nazywać również wolnostojącymi kominkami. Firma Kratki produkuje piece wolnostojące: żeliwne, stalowe, kaflowe i gazowe o zróżnicowanej mocy. Większość urządzeń zostało wyłożone specjalnym materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę wewnątrz wkładu. Dzięki temu piecyk wolnostojący pracuje jeszcze efektywniej przy niższym zużyciu opału i niskiej emisji.
Co ważniejsze wiele piecy typu koza od firmy Kratki spełnia wymagania Ekoprojektu oraz normy BIMSchV 2. Choć z zewnątrz do złudzenia przypomina tradycyjny piec kaflowy lub żeliwny, został wykonany z nowoczesnych materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur. Kominek koza zapewnia maksymalny komfort i bezpieczeństwo użytkowania.
Piecyk koza – nowoczesność i jakość
Piecyki charakteryzują się wysoką jakością wykonania i nowoczesnym designem. Zadbano w nich także o to, żeby ich użytkowanie było jak najbardziej komfortowe. Na dodatek piec wolnostojący typu koza idealnie spełni oczekiwanie nawet najbardziej wymagających. W efekcie nowoczesne kozy i piece wolnostojące, doskonale sprawdzą się we wnętrzach o rozmaitym charakterze. Jednym słowem piec z obudową ceramiczną świetnie będzie się prezentował w salonie o charakterze tradycyjnym lub vintage. Bez wątpienia żeliwny piec typu koza będzie współgrał z meblami i dodatkami w stylu industrialnym.
Piecyki od firmy Kratki to zaawansowana technologia i design od najlepszych projektantów. Nowoczesne wzornictwo z innowacyjną technologią. Zaawansowany park maszynowy oraz laboratorium, w którym wszystkie urządzenia przechodzą skrupulatne testy pod okiem specjalistów z branży. Dzięki temu możemy zaoferować naszym Klientom najwyższej jakości piece wolnostojące typu koza. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą produktową. Poznaj kominki wolnostojące z firmy Kratki.
Kominek koza – zalety i rodzaje pieców
Użytkowanie jest znacznie mniej kosztowne, niż budowa i montaż tradycyjnych kominków. Kozy, wbrew pozorom, mogą być bardzo atrakcyjne pod względem estetycznym oraz bardzo wydajne. W rezultacie bez trudu można znaleźć piece kominkowe różnej wielkości w różnym stylu i o różnej mocy.
Najważniejsze zalety pieców kominkowych to:
- Jest tańszy od tradycyjnego kominka z wkładem kominkowym.
- Montaż pieca kominkowego jest prosty i szybki.
- Zajmuje niewiele miejsca.
- Opalanie tanimi materiałami (pelletem, drewnem)
- Pozwalają się cieszyć widokiem żywego ognia w pełni bezpiecznej formie.
- Stanowi dodatkowe źródło ciepła.
- Brak konieczności montażu obudowy.
- Można go wprowadzić do wnętrza na niemal dowolnym etapie budowy domu.
- Szeroki wybór estetyczny tych pieców.
- Rozmiary dostosowane nawet do wnętrz o niewielkim metrażu.
W dodatku modele piecyków są nowoczesne w porównaniu ze starszymi odpowiednikami nie wymagają ogromnej przestrzeni oraz nakładów pracy, związanych z ich montażem. Są one również wydajniejsze i atrakcyjniejsze wizualnie. Zatem kominek koza to doskonała propozycja dla tych wszystkich, którzy chcą cieszyć się miłym klimatem panującym w domu (nawet jeśli przestrzeń ta jest niewielka) oraz pragną otaczać się dekoracjami o walorach użytkowych.
Choć lista zalet jest długa, to piece kominkowe nie są pozbawione wad. Przede wszystkim nie mają one wymiennika ciepła, czyli płaszcza wodnego. Oznacza to, że dogrzać można jedynie pomieszczenie, w którym piec się znajduje. Takim piecem nie da ogrzać całego domu, należy go traktować jako dodatkowe źródło ciepła.
Nowoczesne piece kominkowe wolnostojące to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych kominków. Stal, żeliwo, kafelki, a może gaz: który z nich jest najlepszy dla twojego domu?
Na zakończenie i podsumowanie zaletą pieców wolnostojących, w porównaniu do klasycznych kominków, jest ich niewielki ciężar własny oraz niewielkie koszty eksploatacji – do ich rozpalania wystarczą tanie materiały opałowe: drewno lub brykiet drzewny. Piece nie wymagają zabudowy i mają zamkniętą komorę spalania, a ogrzewanie drewnem pozwala obniżyć rachunki za prąd oraz za gaz. Jeśli dodać do tego estetykę wolnostojących pieców oraz fakt, że pasują do każdego rodzaju wnętrza, jasnym stanie się, dlaczego są doskonałą alternatywą dla kominków tradycyjnych.